• slider003
  • moja liga
  • 002
  • 002
  • moja liga
Brak pluginu Flash
drewan

Redakcja

 

Witam wszystkich sympatyków piłki nożnej na stronie www.mojaliga.com.pl

 

 

 

Redaktor naczelny  Paweł Kręcioch

Redaktor naczelny
Paweł Kręcioch

Pomysł stworzenia serwisu poświęconego rozgrywkom piłkarskim najniższych szczebli zrodził się przed kilkoma laty. Jako dziennikarz Gazety Krakowskiej, a także okresowo współpracownik Przeglądu Sportowego, przez 12 lat zajmowałem się piłką nożną na poziomie III, IV, V i VI ligi. Relacjonowałem mecze, bezpośrednio obserwowałem ligi od wewnątrz. Niejako uczestniczyłem w życiu poszczególnych drużyn. Pojawiając się na boiskach spotykałem jednak nie tylko ludzi z klubów wyżej sytuowanych w hierarchii, ale także związanych z piłką w klasach A, B i C. Dzielili się przemyśleniami, problemami, z zapałem opowiadali o działaniach na swoim podwórku.

 
Jako pasjonat futbolu postanowiłem wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu na informację z tego kręgu i uruchomiłem niniejszą stronę. Pozwala ona mniejszym klubom zaistnieć medialnie. Wadowicki podokręg piłki nożnej skupia około 60 drużyn seniorskich na trzech najniższych poziomach. To olbrzymia rzesza piłkarzy amatorów poświęcających swój wolny czas na treningi, mecze. W zdecydowanej większości sport jest dla nich czymś więcej niż tylko niedzielnym spotkaniem. Organizacja oraz infrastruktura w niższych klasach ulegają poprawie. W rozwój klubów wpisują się nie tylko zawodnicy, ale i coraz lepiej przygotowani trenerzy, bezinteresowni działacze łączący kilka funkcji. Na meczach często pojawia się więcej kibiców niż w V, a nawet IV lidze. To jest ogromny potencjał małych miejscowości. Oczywiście wiele drużyn funkcjonuje słabiej, ale też mamy do czynienia z amatorskim poziomem, o czym ciągle należy pamiętać.

 
Niniejsza strona jest kierowana do odbiorców z niższych lig, ale nie tylko. Adresatami są wszyscy kibice pasjonujący się piłką. Przez lata spotykałem wielu fanów “kopanej”, którzy w ciągu weekendu potrafili obejrzeć nawet i sześć spotkań mocnych i słabszych lig. Teraz klasy A, B i C to nie tylko “suche” wyniki i tabelka, mojaliga.com.pl pozwala zajrzeć wgłąb rozgrywek, śledzić poczynania piłkarzy odartych z dotychczasowej anonimowości, mieć orientację w sytuacji poszczególnych klubów i “podejrzeć” sportowe życie w nich się toczące.

 
Redaktor naczelny
Paweł Kręcioch

 
Zapraszam wszystkich chętnych do współredagowania strony, przesyłania własnych tekstów, nawiązania może ścisłej współpracy redakcyjnej. Ofertę kieruję szczególnie do ludzi lubiących pisać o piłce nożnej, dobrze się w tej tematyce czujących oraz tych, którzy wiążą swoją przyszłość z dziennikarstwem.