• moja liga
  • slider003
  • 002
  • 002
  • moja liga
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa B1 -> Świt Osielec. Dziurawy statek nie zatonął, choć do dna miał bardzo blisko. Teraz w Osielcu budują okręt, który ma łapać wiatr w żagle i zapewnić utrzymanie.

Świt Osielec. Dziurawy statek nie zatonął, choć do dna miał bardzo blisko. Teraz w Osielcu budują okręt, który ma łapać wiatr w żagle i zapewnić utrzymanie.

Świt Osielec 3

Beniaminek klasy B zanotował nieudaną rundę. Podczas jesiennych zmagań miał spory problem z zebraniem jedenastu piłkarzy na mecz. Jeszcze przed kilkoma dniami wydawało się, że Świt Osielec zniknie z piłkarskiej mapy wadowickiego podokręgu.

 

 
- Nie mieliśmy zawodników do grania tłumaczy Marcin Kopacz, kapitan Świtu. - Ostatni mecz jesienią graliśmy w jedenastu, a kolejkę wcześniej nawet w dziesięciu. Nie było sensu ciągnąć tego dalej, skoro brakowało ludzi do zespołu. Dawaliśmy szansę „dokopania nam” innym drużynom.

 

 
24 stycznia odbyły się w klubie pierwsze rozmowy, nic jednak nie dały.

 

 
- Zorganizowaliśmy spotkanie, ale zainteresowanych nim było bardzo mało osóbzdradza Marcin Kopacz.Wydawało się, że klub przestanie istnieć. Takie było słychać zdania.

  
W niedzielę nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot w tej sprawie.

 

 
- Odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborczeinformuje Kopacz.Zmieniliśmy cały zarząd. Prezesem został Wojciech Traczyk, skarbnikiem i wiceprezesem Piotr Firek, a drugim wiceprezesem Ryszard Ordzowiały. Na zebranie przyszła pani sołtys, działacze, radni, dużo zainteresowanych osób. Wybranie nowego zarządu to była decyzja konieczna. Nowe osoby wnoszą w klub pozytywne działania, chęć do pracy, zaangażowanie. Stara ekipa, która nie była zmieniana przez pięć lat „wypaliła się”.

 

 
Co bardzo istotne dla klubu, oprócz działaczy zgromadziło się sporo chętnych do gry piłkarzy.

 

 
- Było około 13 zawodników z kadry plus 10 chłopaków w wieku 16-18 latrelacjonuje kapitan Świtu.To są chłopcy, którzy chcą nam pomóc, ale nie grali wcześniej w żadnym klubie. Planujemy jeszcze pozyskać Sępka z Bystrej. Garnie się do gry u nas tym bardziej, że pochodzi z Osielca. Myślimy także o pozyskaniu jednego zawodnika z Jordanowa. Odejść chce dwóch doświadczonych graczy. Jednym z nich jest Patryk Bachul. Rozmawiamy z nimi aby zostali, bo to dobrzy zawodnicy i są nam potrzebni.

 

 
Świt lada moment chce rozpocząć zajęcia przed nową rundą.

 

 
- Treningi wznowimy w pierwszym tygodniu lutegomówi Marcin Kopacz.Aktualnie nie mamy trenera (z prowadzenia drużyny po rundzie jesiennej zrezygnował Witold Romanowski – przyp. red.), ale jesteśmy na etapie jego wyboru. W związku z tym nie ustaliliśmy jeszcze sparingów. Celem jest utrzymanie. Strata do środka tabeli to zaledwie 3 punkty.

 

 

 

Fot. internet