• moja liga
  • slider003
  • moja liga
  • 002
  • 002
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa C2 -> Klasa C II. Raport 2. W Zagórniku i Radoczy nowi trenerzy. Lider z Grodziska nie pozostawia nic przypadkowi i stara się o wzmocnienie każdej formacji. Również Skawa Witanowice chce uzupełnić kadrę.

Klasa C II. Raport 2. W Zagórniku i Radoczy nowi trenerzy. Lider z Grodziska nie pozostawia nic przypadkowi i stara się o wzmocnienie każdej formacji. Również Skawa Witanowice chce uzupełnić kadrę.

grod orzel 3DSCN3533-crop

W Zagórniku liczą na to, że piłkarze Gronia znów zostaną „rycerzami wiosny”. Witanowiczanie budują nie tylko poziom sportowego, zajęli się również sprawami gospodarczymi. Orzeł Radocza organizacyjnie prezentuje się bardzo dobrze. Może najlepiej od dekady. Nie idą za tym wyniki, nad czym klub chce w pierwszej kolejności popracować. Dąb Paszkówka przeżywa problemy, ale na dziś nic nie wskazuje na to, żeby rezerwy nie przystąpiły do rozgrywek. Gród Grodzisko szuka jakości. Kluczem do sukcesu mogą okazać się pierwsze mecze w rundzie rewanżowej.

 

 
GRONIE ZAGÓRNIK

 

 

 
Drużynę z Zagórnika poprowadzi nowy trener Ireneusz Rajda, wychowanek klubu, który odciąży prezesa Czesława Górę, pasjonata piłki, zajmującego się do tej pory w Groniu wszystkimi zespołami. Teraz zostaną pod jego opieką dwie najmłodsze ekipy.

 

 
- Potrzebna jest „świeża krew”przyznaje prezes.Chłopaki chcieli odmiany. Zauważam, że trener Rajda potrafi wprowadzić dyscyplinę. Jestem zadowolony, że podjął pracę u nas. Na treningach jest spora frekwencja. Graliśmy już jeden turniej halowy w Andrychowie. Wszystko wyglądało dobrze. 

 
Gronie ma w planach sześć sparingów.

 

 
- Zaczynamy 28 lutego meczem w Tomicachmówi prezes.Potem gramy z zespołami z Gierałtowic, Rzyk, Bulowic, Targanic i Kozińca.
Zanosi się na kilka ruchów kadrowych. Wypożyczony z Beskidu Andrychów został Kamil Góra. Więcej na razie jest jednak piłkarzy mogących nie przywdziać już koszulki Gronia. Do grupy niezdecydowanych należą: Kraus, Smolec, Michalak i Szemik. Z kolei Karkoszka i Kołaczyk zrezygnowali z gry, podobnie jak Spyrka, kończący definitywnie przygodę z piłką.

 

 
Mimo wszystko prezes Góra ma nadzieję, że wiosna będzie tak dobra jak ta sprzed roku.

 

 
- Zagraliśmy drugi raz z rzędu nie najlepiej jesienią, ale wierzę, że znów będziemy mocni od kwietnia i postaramy się zająć drugie miejsce, do którego nieco zabrakło w poprzednim sezonieprzypomina. – Mamy bardzo trudnych rywali na początek. Jeśli uda się przebrnąć z punktami trzy pierwsze mecze, myślę, że awans jest bardzo możliwy.

 

 
Można polemizować z prezesem czy jesień w wykonaniu Gronia była słaba. Zagórniczanie faktycznie niemrawo weszli w sezon, ale ostatecznie wygrali sześć spotkań i z dorobkiem 18 punktów plasują się tuż za placami wicelidera z Półwsi.

 

 

 

 
SKAWA WITANOWICE

 

 
Podobnie jak Gronie 18 „oczek” zebrała Skawa Witanowice. Trudno nie myśleć o awansie, choć zespół musi ustabilizować poziom gry.

 

 
- W niektórych meczach graliśmy na bardzo dobrym poziomie, w innych nie wiedzieliśmy co się dzieje na boiskusygnalizuje problem trener Skawy Marcin Sabuda.Czasami prezentowaliśmy dwa różne oblicza w ciągu tygodnia. To się musi zmienić. Strata do wicelidera jest minimalna i trzeba podjąć walkę. Odkąd jestem w Witanowicach wiosnę mamy zawsze słabszą. Być może teraz nastąpi odmiana.

 

 
Witanowiczanie zaczynają treningi dziś. Na razie wejdą w przygotowania pracą w hali. Od lutego dojdzie jeszcze jedna jednostka – na zewnątrz. Zaplanowano sześć sparingów, rozpoczną się z początkiem marca. Przeciwnikami Skawy będą: Skawa Jaroszowice, Wisła Łączany, Pogórze Gierałtowice, LKS Piotrowice, Dwukrotnie Chełm Stryszów (w tym raz na orliku) oraz Sokół Frydrychowice.

 

 
- Do gry wróci prawdopodobnie pauzujący wcześniej Marek Przystałmówi trener Sabuda.Prowadzimy także rozmowy z dwoma zawodnikami z zewnątrz – obrońcą i napastnikiem. Jeden grywał na poziomie klasy B, drugi wyżej.

 

 
Działacze z Witanowic zabezpieczyli budynek klubowy, który co jakiś czas cierpiał podczas lokalnych podtopień. Podniesiono go na filarach, wylano betonową płytę. Znajdują się w nim dwie szatnie, magazyn oraz szatnia sędziowska. Z kolei przy boisku postawiono dwa słupy. Niebawem zostanie na nich zamontowane oświetlenie, co znacznie ułatwi treningi podczas krótkich wieczorów.

 

 

 

 
DĄB II PASZKÓWKA

 

 
Z poważnym kryzysem kadrowym boryka się obecnie pierwszy zespół reprezentujący Paszkówkę, jednak w połowie grudnia w klubie odbyło się zebranie, na którym ustalono, że rezerwy Dębu przystąpią do rozgrywek. Ma je prowadzić wiceprezes Sławomir Dyrga.

 

 

 

 
ORZEŁ RADOCZA

 

 
10 stycznia Orzeł zorganizował zebranie sprawozdawcze, które zgromadziło ponad 50 osób – członków klubu oraz gości i kibiców.

 

 
- Pod względem organizacji, rozbudowy infrastruktury i przeprowadzeniu kilku ciekawych imprez, poprzedni rok był dobrze przepracowany przez nowy zarząd i pomagające społecznie osoby. Teraz nadszedł jednak czas na radykalne ruchy w obrębie drużyny seniorskiej rozpoczyna prezes klubu Tomasz Pytlowski.

 

 
Nowym trenerem zespołu został Marek Łopata (zastąpił Mariana Pamułę), prowadzący równolegle B-klasowy Wikliniarz Woźniki. Szkoleniowiec na zebraniu sprawozdawczym ogłosił czego oczekuje od zawodników oraz poinformował, że zespół zagra osiem sparingów. Na pierwszym treningu przeprowadzonym w hali w Tomicach miał do dyspozycji 10 piłkarzy. Z różnych względów nie wszyscy mogli być obecni. Kolejni gracze mają pojawią się na następnych zajęciach.

 

 
- Wszelkimi sposobami staramy się zmobilizować do gry jak największą liczbę byłych oraz nowych piłkarzy z Radoczypodkreśla sternik Orła.Podstawowym celem nowego szkoleniowca będzie zmazanie pewnego rodzaju „plamy na honorze” naszego klubu, czyli opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli klasy C.

 

 
Orzeł w końcu zaczyna cieszyć się z piłkarskiego narybku. Od jesieni w zmaganiach bierze udział zespół trampkarzy, a to nie wszystko, bo prawdopodobnie wzbogaci się o kolejny zespół.

 

 
- Optymistyczny plan zakłada powołanie w rozpoczętym roku drużyny juniorów młodszychmówi prezes.

 

 
Działacze nadal chcą kontynuować prace gospodarcze i przygotowywać imprezy, które przyjęły się w poprzednim roku.

 

 
- Szeroko planujemy kolejny etap modernizacji użytkowanego przez nas boiskapodkreśla Tomasz Pytlowski.W ciągu roku planujemy kontynuację wszystkich sześciu cyklicznych imprez, prowadzonych przez nasz klub. Startujemy już w sobotę 23 stycznia II Turniejem Tenisa Stołowego dla mieszkańców Radoczy.

 

 

 

 
GRÓD GRODZISKO

 

 
Lider rozgrywek nie popada w samozadowolenie. W klubie zdają sobie sprawę, że sprawa awansu nie jest absolutnie rozstrzygnięta.

 

 
- Chcemy utrzymać swoją pozycję, jednak wcale nie mamy aż tak komfortowej sytuacjidmucha na zimne trener Grodu Adam Kutermak.Pięć punktów przewago nad trzecim zespołem można przecież roztrwonić w dwóch meczach. Oczywiście nie dopuszczamy takiego scenariusza, ale trzeba bardzo szanować każdego z rywali. Liga jest ciężka i sądzę, że walka o awans potrwa do ostatniej kolejki. Czeka nas trudne wejście w rundę, bo na początek zagramy z Victorią Półwieś, Orłem II Ryczów i Groniem Zagórnik. Prowadzimy rozmowy z trzema piłkarzami – obrońcą, pomocnikiem i napastnikiem. Jest potrzeba wzmocnienia zespołu. Z klubem pożegnał się Karol Folga, odszedł do Victorii Półwieś.

 

 
Gród będzie budować formę w starciach z: Sokołem Frydrychowice, Nadwiślanką Brzeźnica, Żarkiem Stronie, Amatorem Babica, LKS Palczowice, Tarnawianką.
Piłkarze rozpoczną pracę 2 lutego. Będą trenować w hali w Zatorze i na orliku w Palczowicach.

 

 
(PK)