• 002
  • slider003
  • moja liga
  • moja liga
  • 002
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa C1 -> Klasa C I. Raport 1. Zmiany szkoleniowe w Skawcach, Korona Skawinki stawia na młodzież, Tarnawianka Tarnawa na doświadczenie, a Zryw Lanckorona próbuje szukać wzmocnień.

Klasa C I. Raport 1. Zmiany szkoleniowe w Skawcach, Korona Skawinki stawia na młodzież, Tarnawianka Tarnawa na doświadczenie, a Zryw Lanckorona próbuje szukać wzmocnień.

zryw lanckorona-crop

Ambicją Korony Skawinki jest utrzymanie miejsca tuż za podium i szlifowanie umiejętności swoich młodych graczy. W Spartaku Skawce po sportowym tąpnięciu jesienią, szukają możliwości wyjścia z impasu. Tarnawianka musiałaby chcieć w roztrwonić przewagę 7 punktów w 8 meczach, żeby nie powrócić do klasy B, jednak do sezonu przygotuje się solidnie. Zryw Lanckorona ma zakusy na trzech piłkarzy, a wiosną być może będzie podejmował gości na boisku w Bugaju…

 

 

 

 
KORONA SKAWINKI

 

 
Działacze zajmującej po jesieni czwarte miejsce w tabeli Korony nie planują zmian kadrowych.

  
- Prawdopodobnie do gry wróci jedynie Łukasz Dobosz, jeden z naszych lepszych piłkarzymówi sekretarz klubu Robert Słonina.Kadra opiera się na kilkunastu chłopakach w wieku około 17 lat. Ich chcemy przysposabiać do gry i ogrywać. Tym bardziej, że nie ciąży na nas żadna presja. Szans na awans nie ma.

 

 
Póki co gracze ze Skawinek odpoczywają. Rozpoczną treningi po 20 stycznia. Najprawdopodobniej zagrają sześć sparingów, w tym kilka na sztucznej nawierzchni.

 

 
- Sądzę, że możemy zdobyć więcej punktów niż jesienią (wtedy było 13 – przyp. red.) – mówi sekretarz Korony.Przegraliśmy tylko z trzema czołowymi drużynami, rundę trzeba zapisać „na plus”. Celem jest utrzymanie czwartego miejsca.

 

 

 
SPARTAK SKAWCE

 

 
W Skawcach zrezygnowano z usług trenera Kazimierza Hornika, nazwisko następcy nie jest oficjalne znane.

 

 
- Nie będzie to trenera anonimowyzdradza działacz klubu Mateusz Warchał.Szukamy osoby z doświadczeniem.

 

 
Dwie drużyny młodzieżowe będzie szkolił Mirosław Błachut, zaś najmłodszych adeptów Jan Łach.

 

 
- Prowadzimy rozmowy z kilkoma piłkarzami informuje Mateusz Warchał.Pierwsza runda była fatalna i trzeba szukać nowych rozwiązań.

 

 
Treningi rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego.

 

 
- Wiosną będziemy chcieli zdobyć wiele więcej punktów niż cztery, które są na koncie po pierwszej rundziezapowiada Warchał.Pracujemy nad motywowaniem piłkarzy. Chcemy, żeby drużyna nie była zlepkiem przypadkowych ludzi. Po reaktywacji klubu przed dwoma laty zapanował wielki huraoptymizm. Zarejestrowaliśmy około 40 piłkarzy. Mówiło się o awansie już w pierwszym roku. Liga to zweryfikowała. Zabrakło wyników, a wielu piłkarzy straciło motywację, co widać też było jesienią w obecnym sezonie. Na pewno wpływ na naszą słabą postawę miały też kontuzje kilku czołowych piłkarzy.

 

 
Spartak Skawce stał się klubem dwusekcyjnym. Postawiono również na siatkówkę. Na razie zespół nie został zgłoszony do oficjalnych rozgrywek. Będzie się ogrywał w turniejach.

 

 

 
ZRYW LANCKORONA

 

 
Trenerem Zrywu pozostaje Marian Król, który ma nadzieję na wzmocnienia.

 

 
- Jest szansa, że dojdzie trochę jakościzaczyna. – Bardzo prawdopodobne jest, że zasili nas Piotr Światłoń z Kalwarianki. Wrócić ma również nasz były piłkarz, ale występujący też w Pogoni Bugaj i Kalwariance Kamil Brózda. Rehabilitację zakończył Piotr Stokłosa. Od niego będzie zależeć czy dołączy do zespołu. Gdyby wszyscy zasilili Zryw, na pewno bylibyśmy zdecydowanie mocniejszą drużyną. Do tej pory największe problemy były w ataku. Tam właśnie przydałby się Brózda.

 

 
Gracze z Lanckorony dziś zaczynają biegać w plenerze. Do tego dojdą zajęcia w hali. Trener Król planuje zagrać co najmniej jeden sparing miesięcznie.

 

 
- Ostatnio było nas na sali 17-tu, czyli perspektywicznie ocenia szkoleniowiec.Chcemy się nieco zrewanżować za pierwszą rundę, bo zdecydowaną większość meczów przegraliśmy jednym golem.

 

 
Istnieje prawdopodobieństwo, że Zryw będzie podejmował swoich rywali na boisku w Bugaju. Kluby się już w tej kwestii porozumiały. Teraz lanckorońscy działacze szukają wykonawcy, który przeprowadzi generalny remont murawy.

 

 
- Chodzi nam o profesjonalnie działającą firmę, mogącą od podstaw przygotować nowy plac do grykomunikuje trener Król.Wraz z ryciem ziemi na kilka centymetrów i odpowiednim posiewem trawy.

 

 

 
TARNAWIANKA TARNAWA

 

 
Przodująca w tabeli drużyna rozpocznie okres przygotowawczy z końcem stycznia. Piłkarze będą spotykać się dwa razy w hali i dodatkowo rozgrywać mecz sparingowy. Zaplanowano potyczki z LKS Leńcze, LKS Bieńkówka, Watrą Zawoja, Grodem Grodzisko i Gromem Grzechynia.

 

 
- Nic się w kadrze raczej nie zmieni informuje trener Tarnawianki Marek Mirocha.W każdym razie nikogo nie szukamy, nie dostaję sygnałów, żeby ktoś miał odejść czy zrezygnować z gry. Bazujemy na doświadczeniu. Wielu zawodników to ograni 30-latkowie.

 

 
W kwestii awansu trener Mirocha nie udaje Greka:Sztuką byłoby nie awansować do klasy B, przy 7-punktowej przewadze nad trzecim zespołem. Meczów przecież jest mało. Nie znaczy to jednak, że już świętujemy awans. W pierwszej rundzie chłopaki przekonali się, że i w klasie C trzeba pobiegać, żeby wyniki były satysfakcjonujące. Minęło kilka spotkań zanim zrozumieli, że grając „na stojąco” będzie ciężko. Czekają nas trzy ciężkie wyjazdy – do Jaroszowic, Stryszowa i Bugaja. Planem minimum na te mecze jest zdobycie w każdym jednego punktu, choć powalczymy oczywiście o pełną pulę. Przy remisach utrzymujemy stałą przewagę, a przecież bezpośredni rywale też zagrają mecze ze sobą.

 

 
Lidera omijają problemy organizacyjne. Od początku sezonu gra na nieco powiększonym, posiadającym oświetlenie boisku w Tarnawie. Płyta, w porównaniu z poprzednią, jest w bardzo dobrym stanie.

 

 
(PK)

 

 
Raport z kolejnych klubów klasy C I jutro.