• moja liga
  • 002
  • moja liga
  • 002
  • slider003
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa B2 -> Klasa B II. Raport 2. Żarek Stronie na rozdrożu, Nadwislanka z Francuzem, Huragan z deja vu. W Sokole Frydrychowice szykuje się zmiana sternika klubu.

Klasa B II. Raport 2. Żarek Stronie na rozdrożu, Nadwislanka z Francuzem, Huragan z deja vu. W Sokole Frydrychowice szykuje się zmiana sternika klubu.

DSC01138news

W Żarku Stronie czekają na deklarację gry starszych piłkarzy, która może okazać się zbawienna dla pogrążonego w kryzysie klubu. Nadwiślanka przepracuje cały okres przygotowawczy pod wodzą Janusza Frydla. Czeka na czterech mocnych graczy. W porównaniu z poprzednim sezonem, trener Huraganu Inwałd (zawodnicy tej drużyny na zdjęciu) zmodyfikował plan przygotowań do rundy wiosennej, która w sezonie 2014/2015 nie była najlepszą wizytówką klubu o wielkim potencjale. Sokół Frydrychowice wypatruje nowych władz. Te objawią się z końcem stycznia.

 

 

 
NADWIŚLANKA BRZEŹNICA

 

 
Beniaminek zainaugurował przygotowania w ostatni piątek. Na premierowym treningu pojawiło się 16 piłkarzy. Będą pracować dwukrotnie w hali, jeśli pozwoli aura, wyjdą na orlika. Trener Janusz Frydel zaplanował pięć sparingów: z Victorią Półwieś, Trzebolem Wielkie Drogi, Koroną Skawinki, Grodem Grodzisko i Dębem Paszkówka. Lista nie jest zamknięta.
Do drużyny dołączył piłkarz Dębu Paszkówka Piotr Wacław. Bardzo prawdopodobne, że Nadwiślankę zasili również trzech innych piłkarzy.

 

 
- Praktycznie jesteśmy pewni, że zagra u nas Francuz pracujący w firmie Valeo w Skawiniemówi kierownik drużyny Nadwiślanki Tomasz Woźniczka.W swoim kraju grał w odpowiedniku naszej czwartej ligi. Trwają też rozmowy z dwoma innymi piłkarzami – obrońcą i pomocnikiem – grających na wyższym niż B-klasa poziomie. 

 
Na ten moment zespół się nieco osłabił w stosunku do jesieni, bo Grzegorz Szajna nie zagra z powodu kłopotów z kolanem, a Marcin Pamuła wyjechał za granicę.

 

 
- Po jesieni mamy spory niedosytzdradza Tomasz Woźniczka.Wiele punktów uciekło nam w ostatnich minutach. Szykujemy się do nowego sezonu wcześnie. Trener Frydel przyszedł w połowie pierwszej rundy. Do jej końca zdążył już poznać możliwości chłopaków, a teraz wszyscy razem mają możliwość stworzenia naprawdę dobrze rozumiejącego się zespołu. Wydaje mi się, że runda wiosenna może być tylko lepsza niż ta pierwsza.

 

 

 

 
ŻAREK STRONIE

 

 
- Niewiele mogę powiedzieć na temat drużyny zaczyna trener Żarka Jerzy Harańczyk.Mamy za sobą dwa treningi, sytuacja nie przedstawia się najlepiej. Niebawem dojdzie do spotkania, na którym zawodnicy stanowiący kiedyś o sile Żarka mają się określić czy wrócą do gry, czy nie. Jeśli tak, a w grę wchodzi nawet pięciu takich graczy, jesteśmy w stanie postawić się w tej lidze każdemu. Jeżeli się nie zdecydują, czeka nas bardzo ciężka walka o otrzymanie, gdyż zostają mi do dyspozycji chłopcy 16-18 letni, dla których ta ciężka klasa B jest bardzo dużym wyzwaniem. Będę w klubie na pewno do czerwca, bo tak się dżentelmeńsko umówiłem z prezesem, ale cudotwórcą nie jestem, muszę mieć jakąś bazę. W Stroniu został popełniony błąd, jaki robi wiele klubów. Awansowano nie będąc na to kompletnie przygotowanym. Jeśli równocześnie przy takim awansie i szybkich spadku nie ciągłości pracy, długofalowości, zostaje spalona ziemia. I tak właśnie się stało. Dziwi to trochę, bo pod względem organizacyjnym klub może stanowić wzór. Niczego mnie jak trenerowi i zawodnikom tu nie może brakować. Jest bardzo ładny budynek, boisko, oświetlenie. Wszystko dzięki oddanym działaczom, których jest chyba więcej niż samych piłkarzy. I w tym tkwi problem.

 

 

 

 
HURAGAN INWAŁD

 

 
Huragan jest na tyle mocną drużyną, że nie rozgląda się nerwowo za wzmocnieniami. Być może kadra pozostanie bez zmian.

 

 
- Nie szukamy zawodnikówprzyznaje trener Jakub Adamus.Jeśli jednak ktoś odpowiedni dla naszej drużyny się zgłosi, ktoś kto pomoże, zaostrzy rywalizację, to dlaczego nie? Jestem zwolennikiem szerokiej, mocnej kadry.

 

 
Wicelider rozpoczął przygotowania od halowego turnieju w Andrychowie. Frekwencja na treningach (hala w Inwałdzie, dwa razy w tygodniu) na razie nie jest szczytowa, uczęszcza 10-12 piłkarzy.
Mimo że Huragan w praktyce współlideruje z Olimpią Chocznia i ma na swoim koncie cztery punkty przewagi nad trzecim Borowikiem Bachowice, trener nie jest zadowolony z rundy jesiennej.

 

 
- W obu kluczowych meczach, czyli z Borowikiem i Olimpią, byliśmy zespołem lepszym, a trzech punktów nie zdołaliśmy zdobyćprzypomina. – Zakładałem 30 punktów, skończyło się na 28. Młodzi zawodnicy muszą się nauczyć wygrywać w takich spotkaniach, nie zawodzić w kluczowych momentach.

 

 
Huragan przeżyje deja vu z poprzedniego sezonu. Wówczas w pierwszej kolejce rundy wiosennej grał być może mecz o awans do klasy A z Płomieniem Sosnowice na wyjeździe. Przegrał i nie zdołał po słabszej wiośnie „załapać się” do dwójki. Teraz sytuacja jest bliźniaczo podobna. Na inaugurację wiosny inwałdzianie ruszają na podbój boiska w Bachowicach. Bardzo wiele od tej potyczki zależy.

 

 
- Faktycznie, okoliczności są identyczneprzyznaje trener Adamus.Przygotowałem jednak trochę inny cykl przygotowań na zbliżającą się rundę. Mam nadzieję, że to okaże się dla nas korzystne. W rzeczywiste treningi wchodzimy z pełna parą od początku lutego.

 

 

 

 
SOKÓŁ FRYDRYCHOWICE

 

 
- Czekają nas dwa zebraniamówi trener Sokoła Dariusz Brózda.Najpierw organizacyjne, już niebawem podczas treningu, potem wyborcze. Prezes Tomiczek dał chłopakom wolną rękę w rządzeniu klubem. Stwierdził, że potrzeba kogoś nowego na jego miejsce, a on będzie służył w razie potrzeby pomocą. Na dziś klub przymierzył się poważnie do kandydatur na prezesa i wiceprezesa klubu. Do wyboru nowych władz dojdzie z końcem stycznia.

 

 
Trener Brózda zostaje na swoim stanowisku, choć miał dwie oferty z klasy A.

 

 
- Interesowały się moją osobą Żarek Barwałd i Relaks Wysoka, ale nie zdecydowałem się na zmianymówi. – Jestem w Sokole od dłuższego czasu, poznałem to środowisku i chcę tu nadal popracować. Być może wraz ze zmianą zarządu, wrócą do klubu byli piłkarze. Dochodzą mnie takie słuchy. Dla zespołu i dla mnie to bardzo dobra informacja. Tyle, że niesprawdzona. Jesienią ugraliśmy tylko 9 punktów, ale jeśli zerknie się na tabelę, nie jesteśmy w sytuacji podbramkowej.

 

 
Sokół obrał sobie za sparingpartnerów: Skawę Jaroszowice (20.02), Zaskawiankę (27.02), Gród Grodzisko (05.03), Filkówkę Barwałd (12.03), Orła Radocza (19.03) i Skawę Jaroszowice (02.04).

 

 
PAWEŁ KRĘCIOCH