• moja liga
  • slider003
  • 002
  • moja liga
  • 002
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa B1 -> Klasa B I. Raport 1. W Dębie Sidzina pracują zgodnie z założeniami. W Budzowie wierzą, że wiosna może należeć do nich. KS Bystra zna miejsce w szeregu. Olimpia Zebrzydowice stara się wzmocnić.

Klasa B I. Raport 1. W Dębie Sidzina pracują zgodnie z założeniami. W Budzowie wierzą, że wiosna może należeć do nich. KS Bystra zna miejsce w szeregu. Olimpia Zebrzydowice stara się wzmocnić.

budzów news

Dąb Sidzina i Strzelec Budzów (jego piłkarze na zdjęciu) przystąpili do sezonu pod wodzą nowych trenerów. Oba zespoły liczą na progres formy, co w przypadku sidzinian mogłoby się skończyć walką o drugą lokatę. KS Bystra zanotowała jesienią aż 6 remisów na 11 meczów, toteż ciężko jej było myśleć o lokatach powyżej środka tabeli. W klubie stawiają na „swoich” i dobrze pracują z młodzieżą. Olimpia Zebrzydowice obserwuje piłkarzy mogących wzmocnić zespół, ale też prowadzi działania gospodarcze przy swoim obiekcie.

 

 

 
DĄB SIDZINA

 

 
Dziś do pracy zabierają się gracze Dębu Sidzina. Pierwszy oficjalny trening odbędzie się w hali. Dojdzie też do spotkania organizacyjnego.
Sidzinianie zaplanowali aż 7 sparingów. Zmierzą się z rywalami z: Lachowic (21.02), Skomielnej Białej (28.02), Skawiec (06.03), Bieńkówki (13.03), Suchej Beskidzkiej (19.03), Jordanowa (24.03) i Leńcz (28.03).

 

 
- Chciałbym, aby utrzymała się ta sama kadra co jesieniąmówi trener Mariusz Zawiła.Wzmocnienia nie są potrzebne, bo mamy za sobą dobrą jesień. W klubie mówi się, że tak udanego wejścia w sezon nie było od bardzo dawna. Prowadzę Dąb od początku sezonu. Zdobyliśmy tyle punktów, ile założyłem, choć gdybyśmy mieli lepszą końcówkę, realne byłoby wicemistrzostwo po pierwszej rundzie. To bardzo cieszy, bo celem było utrzymanie. Teraz chcemy walczyć o jak najlepszą lokatę. Pracować jest nad czym, bo byliśmy mało skuteczni. W trakcie rozpoczętych przygotowań położę nacisk na siłę. W planach są marszobiegi. Będziemy starać się pracować też na bocznym boisku. Drużynę z Sidziny charakteryzuje to, że składa się ze swoich wychowanków. Myślę, że na wiosnę będę mógł korzystać z 20-osobowej kadry. 

 

 

 
STRZELEC BUDZÓW

 

 
Strzelec pracuje dwa raz w tygodniu od początku stycznia. Piłkarze wchodzą w okres przygotowawczy na orliku w Baczynie. Trenowanie „pod parą” rozpoczną z początkiem lutego.

 

 
Piłkarze z Budzowa zmierzą się w okresie przygotowawczym z Błyskawicą Marcówka (dwukrotnie), Lachami Lachowice, Żurawiem Krzeszów i Chełmem Stryszów.

 

 
Zespół teoretycznie powinien prezentować się wiosną lepiej, bo przygotowane są trzy transfery.

 

 
- Z Halniaka Maków Podhalański wrócą do nas Kacper i Konrad Burligowie oraz Wojciech Ryszawymówi trener Strzelca Łukasz Reciak, który wypowiada się na temat drużyny następująco:Przejąłem zespół przed sezonem, więc nie za wiele mogłem poprawić w krótkim okresie letnim. Mimo to sądzę, że piłkarsko jesteśmy najlepszym zespołem w klasie B. Dysponuję rozwojową drużyną. Powinniśmy byli zdobyć dużo więcej bramek, bo stwarzamy sytuacje. Mam nadzieję, że dwaj wyżej wymienieni nowi piłkarze pomogą rozwiązać problem z małą ilością goli. Chcę też wprowadzić 2-3 młodzieżowców. Będziemy jedną z najmłodszych ekip w lidze. Reasumując – druga runda może być tylko lepsza. Potwierdzimy to wtedy, jeśli dobrze przepracujemy zimę. Mamy 7 punktów starty do wicelidera. Sporo, ale przy bardzo dobrej grze da się tę różnicę zniwelować.

 

 

 

 
KS BYSTRA

 

 
- Od dwóch tygodni trenujemy w halirozpoczyna kierownik drużyny z Bystrej Stanisław Łazarz.W tej chwili trener Marcin Wnętrzak przebywa na obozie z trampkarzami. Nie mamy ustalonych sparingów. Trener będzie je organizował po powrocie. Na ten moment wiem na pewno, że do Soły Oświęcim odejdzie młody, utalentowany Grzegorz Wójtowicz, który ocierał się u nas o pierwszy skład. Z kolei po złamaniu nogi i udanej rehabilitacji drużynę wspomoże Michał Bisaga. Nie mamy wielkich aspiracji. Jesteśmy zespołem na środek tabeli i tam chcemy „przypilnować” miejsca. Nikomu nie płacimy ani złotówki, a realia naszej klasy B są takie, że wiele klubów dotuje zawodników, co dla mnie, biorąc pod uwagę poziom rozgrywek, jest nieco dziwne. Trener Wnętrzak bardzo dobrze rozumie się z młodzieżą. Mamy piłkarskie zaplecze, bo posiadamy i drużynę trampkarzy i juniorów. Rodzice widząc dobre podejście do pracy szkoleniowca chcieliby, żeby powstała jeszcze drużyna żaków. Nie wiem czy się to uda, ale działamy poważnie i jeśli się za coś zabieramy, to ma to mieć „ręce i nogi”, nie wycofujemy drużyn po połowie sezonu.

 

 

 

 
OLIMPIA ZEBRZYDOWICE

 

 
Zebrzydowiczanie nie odpoczywali od piłki. Od zakończenia pierwszej części sezonu spotykają się na orliku i tak zostanie do końca marca.
Trener Janusz Daniel zaplanował zmierzyć się z: Wisłą Łączany (28.02), Koroną Skawnki (06.03), Trzebunią (13.03), Żarkiem Barwałd (27.03). Zespół ma jeszcze dwa wolne terminy: 20 lutego i 2-3 kwietnia.

 

 
- Przyznam, że przejdzie do nas jeden z piłkarzy Zrywu Lanckoronamówi prezes Olimpii Zbigniew Kania.Przyglądamy się również dwóm innym piłkarzom z tego klubu. Trwają niezobowiązujące rozmowy. Na wiosnę nie będziemy mogli skorzystać z Wróblewskiego i Kubowa. Pierwszy zrezygnował z gry, drugi jest kontuzjowany.

 

 
Działacze Olimpii sprawdzają się nie tylko na niwie sportowej. Zajęli się również sprawami gospodarczymi. Zerwana z remontowanej drogi nawierzchnia posłużyła za materiał na parking, który powiększono. Obok budynku klubowego powstały dwa place – jeden mniejszy (5×5 metrów), drugi większy (10×10 metrów). Mają zostać wyłożone kostką brukową, a nich stanie kryta scena dla orkiestry (mniejszy plac) i podest do zabawy. Korzystać z nich będą zarówno klub, jak i szkoła.

 
(PK)