• 002
  • moja liga
  • 002
  • moja liga
  • slider003
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa A -> Klasa A. Raport 1. Spore zmiany w Stanisławiance. Beniaminki z Barwałdu i Rzyk wejdą w rundę w odmiennych nastrojach. Motywacji w obu ekipach nie brakuje.

Klasa A. Raport 1. Spore zmiany w Stanisławiance. Beniaminki z Barwałdu i Rzyk wejdą w rundę w odmiennych nastrojach. Motywacji w obu ekipach nie brakuje.

stan mecz 1

Początek lutego, a w Stanisławiance sporo już wiadomo w kwestii spraw kadrowych. Nowy trener Żarka Barwałd musi pogodzić się z odejściem kilku piłkarzy. Ma nadzieję, że ich miejsce zajmą wartościowi następcy. Rzyczanie nie oszczędzają się w okresie przygotowawczym. Szkoleniowiec tego zespołu nastawia swoich podopiecznych na pełną koncentrację od początku rundy.

 

 

 
STANISŁAWIANKA

 
Na piłkarzy ze Stanisławia wiosną czeka spore wyzwanie. Przed startem rundy okupują spadkowe miejsce. W klubie dojdzie do kilku zmian kadrowych.
Z gry zrezygnował Damian Góra, a Wiktor Serwin i Maciej Kołodziej zasilą Cedron Brody. Barwy Stanisławianki na powrót reprezentować będą bracia Kołodziejowie – Jakub i Michał oraz Paweł Kula. Prawdopodobnie trener Koziołek będzie mógł też skorzystać z usług Tomasza Pająka i Krystiana Grabka. Testowany jest również bramkarz.

 
- Sytuacja nie jest wesoła, ale wierzę w utrzymaniemówi szkoleniowiec Stanisławianki Piotr Koziołek.W większym wymiarze postawię na młodzież, która musi udźwignąć ciężar. Trzech – czterech nieogranych jeszcze piłkarzy będzie stanowiło szkielet zespołu. Trzeba ich ogrywać na konkretnych pozycjach. Na pewno ciężko będzie punktować, przynajmniej z początku. Być może czeka nas taka sama droga jak Babią Górę Sucha Beskidzka w rundzie jesiennej. Przypuszczam, że będę mógł korzystać z 14 piłkarzy. Chciałbym aby zespół wzmocniło jeszcze dwóch. Frekwencja na treningach rozpoczętych 15 stycznia jest dobra. Pojawia się 12-14 chłopaków. Przy pełnej mobilizacji jesteśmy w stanie osiągnąć cel. Szkoda, że po dobrze przepracowanej poprzedniej zimie, nie poszła za tym praca latem. Można powiedzieć, że w tym okresie treningów praktycznie nie było, pracowało na nich 5-6 graczy. Pocieszające jest to, że jesienią w przegranych meczach wcale nie odstawaliśmy. Nawet grając „młodym” składem. W drużynie dojdzie do rewolucji jeśli chodzi o pozycje poszczególnych zawodników, dlatego zaplanowałem sporo sparingów, żeby móc „ułożyć” zespół.

 
Stanisławianka w najbliższą sobotę (06.02) o godzinie 13 zmierzy się w pierwszej grze kontrolnej ze Skawą Wadowice na bocznym boisku piątoligowca, a później czekają ją mecze z: LKS Leńcze, Relaksem Wysoka, Libertowem, Wisłą Łączany, LKS Rudnik i Chełmem Stryszów.

  

 
ŻAREK BARWAŁD

 
Beniaminek z Barwałdu to następny zespół, muszący wiosną „gryźć trawę”, żeby utrzymać się w zestawie A-klasowców. Barwałdzianie trenują od 11 stycznia.

 
- Trzech piłkarzy odejdzie z klubu, jeden jest testowany w „okręgówce”mówi Gabriel Wolski, ostatnio piłkarz Cedronu Brody, a od zakończenia rundy jesiennej nowy grający trener Żarka Barwałd, zastępujący na tym stanowisku Damiana Michulca.Jestem na etapie wyszukiwania chłopaków do zespołu, ale ze względu na nasze miejsce w tabeli, jest to utrudnione. Potrzebuję środkowego obrońcy, skrzydłowego i napastnika. Był pomysł, żeby na stopera kogoś przekwalifikować, jednak uważam, że w tym miejscu musi grać oswojony z pozycją zawodnik. Widzę, że chłopaki naprawdę wierzą w to, że uda się utrzymać. Nie chcę zapeszać, ale mnie ich postawa również motywuje. Też przyszedłem do klubu z myślą osiągnięcia wiadomego celu. Bardzo dobrze się nam współpracuje, choć zawodnicy przyznają, że jest im na treningach ciężko. Zdaję sobie z tego sprawę, ale dla mnie styczeń i luty to czas wytężonej pracy. Gdyby moi podopieczni mieli przepracowane dobrze pełne cykle przez 3 lata, byłoby dużo łatwiej. Niestety nie ma takiej bazy. Widzę, że drużyna była słabo zorganizowana na boisku, są różnego rodzaju braki w ustawieniu w takiej czy innej sytuacji. Poza tym do tej pory grali dopóki mieli siły, potem już wegetowali na boisku. Widziałem ich mecze. Chcę to zmienić. Zarząd garnie się do pomocy, jest zaangażowany w stu procentach. Niczego mi nie brakuje.

 
Żarek zmierzy się przed sezonem z zespołami z Tyńca, Przytkowic, Woźnik, Wadowic, Jaroszowic, Zebrzydowic i Wysokiej.

 

 

 
LESKOWIEC RZYKI

 
Ekipa z Rzyk zaskoczyła w pierwszej rundzie, po której plasuje się na 5 pozycji. Beniaminki w klasie A często przechodzą bardzo poważny chrzest bojowy, często kończący się spadkiem.

 
- Nad strefą spadkową mamy około 10 punktów, czyli jest to dosyć bezpieczna pozycja, ale powoli staram się uczulać chłopaków na to, że wiosna wcale może nie być dla nas łatwamówi trener Leskowca Wojciech Seruga.Inaczej podchodzi się do beniaminka na początku sezonu, inaczej później, gdy pokaże, że stać go na dobre wyniki. Na pewno wiele zespołów będzie nam chciało swoją wyższość udowodnić. Odczuwam więc stres, bo przy ewentualnym słabym początku, czego nie biorę pod uwagę, może się zrobić nerwowo.

 
Piłkarze z Rzyk od grudnia są w ruchu, ale poważne przygotowania rozpoczęli w styczniu.

 
- Cały czas „dokręcam śrubę”przyznaje szkoleniowiec Leskowca.W tygodniu pracujemy trzy razy – jedna jednostka jest w hali, a dwie na zewnątrz – to marszobiegi po górach. Jeden z nich jest w soboty.

 
Wojciech Seruga jest zwolennikiem plenerowego treningu.

 
- Hala to zupełnie inny rodzaj przygotowań, poza tym można łatwiej nabawić się kontuzji trenując czy grając turnieje, raczej tego unikammówi. – Terenowe bieganie daje znacznie więcej. Na pewno sił nam nie zabraknie.

 
Wychodząc nieco w przyszłość, szkoleniowiec celuje na koniec sezonu w miejsca 5-8.

 
- Chcemy potwierdzić, że nie zdobywaliśmy punktów przypadkowotłumaczy. – Kadra nie zmieni się. Rozglądam się jedynie za napastnikiem. Chcę trochę ubogacić naszą grą. Za mało przetrzymujemy piłkę, gramy zbyt prosto – z obrony do ataku. Gra przez to jest „szarpana”. Staram się to zmieniać i w jakimś stopniu się udaje. Na razie zaplanowałem cztery sparingi – z Piotrowicami, Groniem Zagórnik, Bulowicami i Beskidem Andrychów. Inne będę organizował na bieżąco.
(PK)