• moja liga
  • slider003
  • moja liga
  • 002
  • 002
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Klasa C1 -> Franciszek Smuda otwierał boisko w Skawcach.

Franciszek Smuda otwierał boisko w Skawcach.

smuda news

Nie lada gratkę mieli piłkarze i kibice w Skawcach. Uroczystego otwarcia ich obiektu dokonał były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda, który udzielał też praktycznych rad młodym adeptom piłki nożnej. Boisko zostało oddane do użytku przed trzema laty przez Gminę Mucharz, jednak na oficjalne przecięcie wstęgi musiało poczekać. Galeria zdjęć pod tekstem.
Centrum sportowo – rekreacyjne w Skawcach, bo taka jest oficjalna nazwa obiektu powstało w ramach inwestycji wokół budowy zbiornika Świnna Poręba. Obecnie odbywają się na nim mecze drużyn seniorów i młodzieżowców LKS Spartak Skawce. Stadion posiada 360 miejsc siedzących, boisko do siatkówki plażowej oraz kort tenisowy.
W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych gości, między innymi parlamentarzyści: Joanna Bobowska i Andrzej Pająk. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Dorota Niedziela – wiceminister środowiska, Wacław Wądolny – Wójt Gminy Mucharz, Stefan Sawicki – wicedyrektor RZGW, Franciszek Smuda – były selekcjoner kadry narodowej, Kacper Jędryjas – młody piłkarz Spartaka Skawce.
Były trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda przeprowadził pokazowy trening dla drużyn młodzieżowych. Szkoleniowiec zwrócił uwagę na kilku utalentowanych chłopców i obiecał działaczom, że nie był to jego ostatni trening w klubie.
Kulminacyjnym punktem programu był mecz pomiędzy LKS Spartak Skawce i TJ Kysučan Ochodnica – słowackiej drużyny pochodzącej z gminy partnerskiej dla Mucharza. Piłkarze z Ochodnicy występują w słowackiej lidze okręgowej. Spartak musiał uznać wyższość gości, spotkanie zakończyło się rezultatem 0:3. Ponadto odbył się również turniej tenisa ziemnego i siatkówki plażowej o puchar Wójta Gminy Mucharz.
Po zakończeniu sportowej części obchodów odbył się festyn, który był okazją do zaciśnięcia więzi polsko – słowackich
- Impreza była wielkim sukcesemocenia prezes Spartaka Robert Huber. – Martwiliśmy się czy pogoda dopisze, ale jak się okazało – było wspaniale. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia. Szczególnie dziękuję trenerowi Franciszkowi Smudzie, który przeprowadził trening z naszymi młodymi zawodnikami. Była to dla nich niesamowita atrakcja. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować całą naszą młodzieżówkę, jest dla nas wielką nadzieją na przyszłość. Chcemy, aby stadion służył nam długie lata i żebyśmy grając na nim osiągali w przyszłości coraz lepsze wyniki sportowe.

 

 

Aby powiększyć zdjęcia, należy na nie kliknąć ponizej, a następnie przy ponownym otwarciu zdjęcia.