• 002
  • moja liga
  • 002
  • slider003
  • moja liga
Brak pluginu Flash
drewan
Jesteś: Strona główna -> Inne drużyny -> Chełm Stryszów. „Pierwsza edycja Chełm Cup dla gospodarzy”

Chełm Stryszów. „Pierwsza edycja Chełm Cup dla gospodarzy”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ramach obchodów 65-lecia klubu LKS Chełm Stryszów odbyła się pierwsza edycja piłkarskiego turnieju „CHEŁM CUP”. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny juniorów młodszych (zdjęcia wszystkich zespołów wraz ze składami w relacji). Patronat medialny nad imprezą objęła www.mojaliga.com.pl

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERATurniej rozegrano systemem pucharowym. Pierwszy półfinał pomiędzy Chełmem Stryszów a Błyskawicą Marcówka zakończył się wynikiem 1:1, a o awansie do meczu o mistrzostwo decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali stryszowianie (3:2). W drugiej batalii o finał stanęli naprzeciw siebie piłkarze Kalwarianki i Skawy Wadowice. Z ciekawego spotkania zwycięsko wyszli wadowiczanie trafiający do siatki rywala trzykrotnie. Kalwarianie „ukłuli” raz.

 

 

 OLYMPUS DIGITAL CAMERAW meczu o podium Kalwarianie wyszli na prowadzenie 3:0, a później kontrolowali przebieg wydarzeń, zwyciężając Błyskawicę 5:2.

 

 

 

W finale zmierzyły się drużyny ze Stryszowa i Wadowic. Wprawdzie Skawa objęła prowadzenie, ale dosyć szybko wyrównali miejscowi. Wynik do 90 minuty nie zmienił się. Po raz drugi w turnieju przyszło wykonywać graczom Chełmu „jedenastki”. W wojnie na nerwy okazali się lepsi od kolegów ze Skawy Wadowice i sięgnęli po puchar I edycji Chełm Cup. Inne ekipy biorące udział w turnieju także otrzymały puchary. Królem strzelców z trzema trafieniami na koncie został Tomasz Trzebuniak z Kalwarianki.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA- Wszystko przebiegało bardzo płynnie w zdrowej sportowej atmosferze, nie było nadmiernie ostrej gry  mimo że to jednak była walka o puchar mówi Krzysztof Adamczyk, wiceprezes ds. sportowych Chełmu, tymczasowy trener juniorów tego klubu i koordynator imprezy. – Wszystkie drużyny wspólnie stworzyły wyśmienite zawody i nasz klub jako organizator i ja jako koordynator wydarzenia możemy się tylko cieszyć. Na pewno będziemy chcieli w przyszłych latach organizować dalsze edycje turnieju „Chełm Cup”. Cieszy fakt że wsparło nas wielu sponsorów, w nagłośnieniu imprezy pomagali patroni medialni, także gmina w osobie pana wójta Jana Wacławskiego, pozytywnie podeszła do naszego pomysłu. Udało nam się stworzyć fajne piłkarskie wydarzenie w naszej gminie. Dodatkowo cieszy fakt, że nasz zespół OLYMPUS DIGITAL CAMERAzwyciężył te rozgrywki. Nie było łatwo, ale chłopcy stanęli na wysokości zadania. Szczególnie finał był dla nas trudny bo Skawa zawsze jest groźna drużyną. Pokonała w półfinale Kalwariankę 3-1. Nasi zawodnicy wiedzieli, że zbyt otwarta gra nie będzie kluczem do zwycięstwa, dlatego też nastawiliśmy się na grę z kontry. W rzutach karnych po raz kolejny zachowali zimną krew, a nasz bramkarz zrobił po prostu to co do bramkarza należy.

 

 

(PK)